Šį šeštadienį, Vilniuje esančioje Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Švietimo akademijoje oficialiai duris atvers Ukrainos centras, skirtas ukrainiečių bendruomenei Lietuvoje.

Ukrainos centro steigimą inicijavo Lietuvos ir Ukrainos pirmosios ponios, siekdamos sukurti ukrainiečių bendruomenei Lietuvoje skirtą atvirą kultūros, švietimo ir bendruomeninių paslaugų erdvę. Centras įkurtas bendromis Lietuvos Respublikos Prezidentūros, Ukrainos ambasados Lietuvoje ir Vytauto Didžiojo universiteto pastangomis.

„Ši erdvė yra nepaprastai svarbi ukrainiečiams, pasitraukusiems į Lietuvą iš karo siaubiamos šalies, – džiaugiuosi, kad idėja tapo realybe. Tai pirmasis pasaulyje tokio pobūdžio centras, kuris ne tik telks ukrainiečių bendruomenę, bet ir rūpinsis jos poreikiais. Tikiu, kad jame sau erdvę ras ukrainiečių šeimos, meno bei kultūros atstovai, susiburs ir įvairias socialines paslaugas ukrainiečiams galintys suteikti savanoriai“, – sakė pirmoji ponia Diana Nausėdienė.

Pasak D. Nausėdienės, centras prisidės prie aktyvios akademinės veiklos, intelektualų potencialo telkimo, kultūrinės diplomatijos, Lietuvoje ir tarptautinėje erdvėje pristatant Ukrainą, jos kultūrą ir šalies išskirtinumą, o ateityje padės Ukrainai pasirengti narystei Europos Sąjungoje.

Centro vadovu tapęs Nepriklausomybės Akto signataras, buvęs Lietuvos ambasadorius Ukrainoje Algirdas Kumža teigia, kad centre ukrainiečiai suras ne tik jiems reikalingą informaciją bei sulauks patarimų.

„Juos konsultuos psichologai, teisininkai ir pedagogai, čia vyks atviri pokalbiai, diskusijos ir kultūros renginiai. Visa tai padės Lietuvoje esančiai ukrainiečių bendruomenei adaptuotis ir ištverti dėl karo gimtojoje šalyje patirtus gyvenimo sunkumus“, – sakė A. Kumža.

Ukrainos centro atidaryme nuskambės Ukrainos pirmosios ponios Olenos Zelenskos sveikinimas. Simbolinę atidarymo juostelę perkirps Lietuvos pirmoji ponia Diana Nausėdienė, Ukrainos ambasadorius Lietuvoje Petro Bešta ir VDU rektorius prof. Juozas Augutis.

Atidarymo metu vyks koncertas, kuriame skambės Lietuvos ir Ukrainos atlikėjų muzika, bus rodomas ukrainiečių vaikų meno projektas.

Renginio pradžia – 12.50 val.

Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarijos informacija ir nuotraukos / Robertas Dačkus