Pirmoji ponia Diana Nausėdienė antradienį Prezidento rūmų Valstybės pažinimo centre stebėjo ukrainiečių folkloro dramą „Malanka“ ir pasveikino jos atlikėjus.

„Malanka“ – tradicinis ukrainiečių kalėdinių švenčių karnavalinis vaidinimas, kilęs iš pagoniškų ritualų, bet vėliau glaudžiai susietas su krikščionybe. „Malanka Vilniuje“ – Ukrainos centro ir Ukrainos šeštadieninės mokyklos iniciatyva. Vaidinime ukrainiečių studentai atlieka naują archajiško gėrio ir blogio kovos ritualo interpretaciją, papildytą žiauraus Rusijos karo prieš Ukrainą realijomis.

„Jūs pasakojate apie gyvenimo ir mirties kovą, kurioje gyvenimas visada nugali. Šiandien visas laisvasis pasaulis vienijasi su Ukraina jos kovoje už gyvenimą. Dėkui už Jūsų talentą, už šviesos ir gyvenimo pergalės siužeto naują interpretaciją, atskleidžiančią nepalaužiamą ukrainiečių charakterį. Tegul šie metai būna gėrio ir gyvybės pergalės metai. Ukrainos pergalės metai“, – ukrainiečių jaunuoliams, šiuo metu studijuojantiems Vilniuje, palinkėjo pirmoji ponia.

Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarijos informacija ir nuotraukos / Robertas Dačkus