Pirmoji ponia Diana Nausėdienė ketvirtadienį Alytuje susitiko su šiame regione gyvenančių ukrainiečių bendruomenės nariais.

Susitikimą surengė Lietuvos ir Ukrainos pirmųjų ponių iniciatyva duris Vilniuje atvėrusio Ukrainos centro steigėjai – Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija kartu su Vytauto Didžiojo universitetu ir Ukrainos ambasada.

„Matome poreikį dalintis ir plėsti unikalią Ukrainos centro praktiką visoje Lietuvoje, todėl šiandien lankomės Alytuje. Norime, kad Ukrainos centro teikiamos paslaugos, tarpusavio pagalba, palaikymas padėtų ne tik sostinėje ar šalia jos gyvenančiai ukrainiečių bendruomenei, bet ir tiems, kurie įsikūrė kitose Lietuvos vietose“, – pažymėjo D. Nausėdienė.

Bendraudama su ukrainiečiais pirmoji ponia domėjosi jų galimybėmis gauti reikalingą informaciją, taip pat socialines, kultūrines, švietimo ir kitas paslaugas. D. Nausėdienė teiravosi bendruomenės narių nuomonės apie jiems sudaromas galimybes įsilieti į darbo rinką, kalbėjosi kitais ukrainiečiams aktualiais klausimais.

Pirmoji ponia taip pat įteikė bendruomenei Ukrainos centro įsigytas knygas ukrainiečių kalba. „Šios knygos – O. Zelenskos globojamas iniciatyvos „Knygos be sienų“ dalis, kuria kartu siekiame, kad nei vienas Ukrainos vaikas nepamirštų savo gimtosios kalbos, kultūros ir meilės savo Tėvynei. Tikiuosi, jos Jums taps ir vilties bei tikėjimo simboliu“, – sakė D. Nausėdienė.

Ukrainos centro vadovai susirinkusiems pristatė įstaigos veiklą bei teikiamas paslaugas, galimybes jungtis prie įvairių iniciatyvų bei projektų. Ukrainos ambasados Lietuvoje atstovas teikė konsultacijas dėl reikiamų dokumentų pildymo ir kitų paslaugų, ukrainiečių bendruomenę taip pat konsultavo Alytaus rajono savivaldybės administracijos darbuotojai.

Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarijos informacija ir nuotraukos / Eitvydas Kinaitis